Oravaman – Prejazd cez Zuberec

15. júna 2017 Aktuality 0 comments
19141749_10213120369423215_1877549385_n

Mili Oravamani,

do štartu pretekov máme mesiac. Postupne Vám budeme prinášať dôležité informácie týkajúce sa pretekov. Ako viete, Volkswagen Slovakia Oravaman má dve verzie – celú trať (2-90-21) alebo jej kratšiu verziu  Short  a štafety (1-37-14). Trate sú farebne odlíšené – dlhá trať je značená červenou farbou, krátka trať je zelenouo (short) a modrou (štafety).
Na cyklistickej časti na dlhej trati prechádzajú pretekári 3 krát cez Zuberec, preto prinášame schému, ako má správne vyzerať prejazd cez obec. Po prvý krát pretekári prichádzajú z Hút a idú smerom na Oravice (obrázok I.), následne sa vracajú do obce a prechádzajú cez obec a vracajú sa na Huty (obrázok II.). Po tom ako sa pretekári na spodnej časti Hút pred Liptovskými Matiašovcami otočia, stúpajú na Huty a prichádzajú do Zuberca po tretí krát, kde tento krát pri kostole odbočujú doprava a smerujú na Zverovku a Ťatliakovu chatu do Roháčov (obrázok 3).

2

Na krátkej trati (štafety a Short) pretekári prichádzajú do Zuberca a hneď pri kostole odbočujú doprava a smerujú na Zverovku a Ťatliakovu chatu do Roháčov.

Každý pretekár je povinný poznať trať. Organizátori a príslušníci PZ SR na kontrolných bodoch majú za úlohu zabezpečiť uzavretú premávku, ich úlohou nie je navigovanie pretekárov.

Ďakujeme

Add comment