Brestová Vertical po tretí raz

8. októbra 2017 Aktuality Foto 0 comments
Brestova Vertical 2017 0059

Príroda a hory opäť ukázali svoje čaro. Babie leto sa nám vyhlo z ďaleka a tak sa tretí ročník behu na Brestovú niesol v duchu chladného počasia. Na štart pretekov pri Penzióne Pribiskô sa postavilo 71 pretekárov zo Slovenska, Čiech, Poľska a Nemecka. Popri hlavnej kategórii sa uskutočnili aj preteky detí do 15 rokov, ktoré bežali 2 km a celkovo ich bolo 5.

I keď z rána vyzeralo, že bude trošku pršať, nakoniec sa nám zrážky vyhli z ďaleka. Od sedla Pálenica pretekárov čakala „zimná romantika“ v podobe snehovej pokrývky, kde na vrchole bolo 10 cm snehu, viditeľnosť do 20 m a teplota jemne pod nulou. Nálada v cieli bola výborná a tak pretekári na chvíľu na zimu a chlad zabudli. Dolu v kolibe pretekárov čakal výborný obed a aj niečo sladké pod zub. Za zmienku stojí účasť najstaršieho účastníka pretekov, Stanislava Lofaja z Krivej, ktorý tento rok oslavuje okrúhlych 70 rokov. Všetci zúčastnení podali aj napriek ťažkým podmienkam výborné výkony. Až 5 pretekárov dokázalo zabehnúť pod 1 hodinu a o rekord podujatia sa postaral Jozef Hlavčo (Salomon / Suunto) s časom 0:54:14,1.

Na záver patrí poďakovanie všetkým organizátorom a pretekárom za výborné podujatie, ktoré urobilo pretekársku bodku za podujatiami O.E.T. 2017.

Oficiálnym ukončením sezóny bude Oravaman kapustnica, ktorá sa uskutoční 9. decembra v Penzióne Pribiskô. Z rána si dáme spoločný 15 – 20 km dlhý beh za každého počasia a podvečer sa stretneme pri občerstvení a premietaní filmov z pretekov v tomto roku. Povieme aj pár noviniek pre budúci rok. Potrebné informácie dáme včas vedieť na našej webovej stránke.

Ďakujeme

 

Výsledky

 

Add comment